Historia Stepa

Stefano Mancini, bohater książki “Trzy metry nad niebem” –  – kiedyś spokojny chłopak, nie sprawiający problemów rodzicom, dobry uczeń; potem – Step – chuligan i awanturnik. Dlaczego?

Co skłoniło Stefano do pracy nad własną kondycją?

Stefano jedzie swoja vespą, spotyka koleżankę, rozmawiają. Nagle ktoś zrywa mu z głowy czapkę. Starszy od niego chuligan – Poppy. Stefano jest zły, chce, by tamten zwrócił czapkę. Nie sama czapka jest tu istotna, chodzi o to, by się nie dać, nie ulegać – chodzi o honor. Zaczyna się bójka. Stefano nie ma szans w starciu ze starszym i silniejszym Poppy. Próbuje się niezdarnie bronić, dziewczyna krzyczy. Robi się zbiegowisko.  Poppy oddala się. Stefano  podnosi się z ziemi, bierze rzuconą na ulicę czapkę. Wsiada na uszkodzony motocykl, który jednak odpala. Odjeżdża, upokorzony i wściekły. Wtedy postanawia, że nikt go więcej nie pobije. Dwa lata morderczych ćwiczeń. Podnoszenie sztangi, pompki, ćwiczenia na siłowni. I nie ma już nieporadnego Stefano. Jest silny i odważny Step.

Skąd w Stepie tyle agresji?

Step jest wysportowany i silny. Nikt go już nie zaczepia. Ale to wciąż dobry chłopak, świetny uczeń, mieszka z rodzicami i bratem. Jakie wydarzenia z życia Stepa na zawsze zmieniły jego podejście do świata i ludzi?

Step w swoim pokoju uczy się chemii. Przeszkadza mu głośna muzyka z domu naprzeciwko. Krzyczy, by ściszono muzykę. Do pokoju wchodzi matka Stepa. Jak zawsze elegancka, pachnąca dobrymi perfumami. W ręku trzyma torebkę, którą dostała w prezencie od synów: Stepa i jego starszego brata, Paola. To Step ją wybrał, a matka pochwaliła go za dobry gust. Matka informuje chłopca, że musi wyjść. Step zamyka za nią drzwi, potem dalej się uczy. Już wieczór. Z okna po drugiej stronie ulicy znów rozlega się głośna muzyka. Zdenerwowany chłopak biegnie do domu naprzeciwko. Akurat do jednego z mieszkań dzwoni goniec dostarczający firmowe kanapki. Otwierają się drzwi, wychodzi mężczyzna w bokserkach. Widząc Stepa, próbuje zatrzasnąć drzwi, ale chłopak jest szybszy. W szparze uchylonych drzwi zobaczył torebkę i futro matki. Wbiega do mieszkania…

To koniec grzecznego chłopca o imieniu Step. W chłopaku budzi się bestia, staje się okrutny, tak jak okrutny w jego oczach jest od tej pory świat…

A później Step poznaje Babi…

Posts Tagged with…